Reklam

Akgün, Emir’e çattı

2 yıl önce
8.991 kez görüntülendi

CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün Ak Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’in bir yerel gazeteye verdiği, “CHP’ye oy veren PKK’ye oy vermiş olacak” demecine sert tepki gösterdi. Akgün, “Ben uzun yıllardan beri CHP kadrolarında siyaset yapmış bir kişi olarak, ‘PKK’nin, onu savunanın, onu var edenin, onun arkasında duranın Allah belasını versin. PKK ve mensupları ahlaksızdır, şerefsizdir, namussuzdur, eli kanlı katildir’ diyebiliyorum. Fakat Sayın Emir, ‘Ben Atatürkçüyüm. Ben milliyetçiyim. Ben Ne Mutlu Türküm Diyene! diyebilen bir insanım desin, ben Atatürk’ü seviyorum desin’ yaptığı bu talihsiz açıklamalardan dolayı dahi ben kendisinden özür dileyeceğim” dedi.

 

Edirne’de yerel bir gazeteye verdiği demeçte “CHP’ye oy veren PKK’ya oy vermiş olacak demiştim 7 Haziran öncesinde. Bu sözümün hala arkasındayım” diye konuşan Ak Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’e cevap CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Akgün’den geldi. Akgün, uzun yıllardır siyasetin içinde yer aldığını ancak CHP’ye yönelik hiçbir açıklamadan bu denli rahatsız olmadığını dile getirdi. Akgün, Emir’in açıklamalarını talihsiz ve yakışıksız olarak değerlendirirken, 7 Haziran genel seçimlerinde Edirne’den TBMM’ye giden 3 vekilin halk iradesi ile Ankara’ya gittiğini, ancak Emir’in yaptığı bu yakıştırma ile yüzde 55’lik bir iradeyi hiçe saydığını ifade etti.  TBMM yolunu tutan 3 vekilinde Edirne’ye birlik beraberlik içerisinde hizmet vermesi gerektiğini vurgulayan Akgün, bundan sonraki süreçte bu talihsiz demecin olması gereken birlik ve beraberlik havasını ortadan kaldıracağını düşündüğünü söyledi. “CHP ile PKK’yı bir tutma anlayışı başlı başına bir ahlaksızlıktır” diyen Akgün sözlerinin devamında Emir’e yönelik sert sözler sarf etti. Akgün, “Cumhuriyeti kurmuş devleti var etmiş bir partiye yapılması gereken bir saldırıdır. Sayın Şemsettin Emir siz cumhuriyete inanan insanların gönül verdiği partinin seçmenlerine hakaret ettiniz. Edirne’de CHP’ye yüzde 55 oranında oy veren partinin seçmenlerini PKK ile bir tuttunuz. Siz sıradan bir siyasetçi değilsiniz. Siz milletvekilisiniz. Ne olursunuz bu milletvekili ağırlığını taşıyınız. Ben size buradan aynı zamanda bir yol da gösteriyorum. Bu topraklarda yaşayan hemen herkes işgal görmüş ataların torunlarıdır. Siz yaptığınız bu ahlak dışı açıklamayla, işgal görmüş atalarımızın torunlarına hakaret edemezsiniz. Ey Şemsettin Emir ben buradan sesleniyorum, ‘PKK’nin, onu savunanın, onu var edenin, onun arkasında duranın Allah belasını versin. PKK ve mensupları ahlaksızdır, şerefsizdir, namussuzdur, eli kanlı katildir’ diyorum. Benim bir CHP’li olarak PKK ile ilgili görüş ve düşüncelerim bunlardır. Ancak ben sayın vekili de şuraya davet ediyorum: Ey Şemsettin Emir ben PKK’ya ne kadar karşıysam, ne kadar beddua ediyorsam sende çık Edirne halkına şunları söyle: ‘Ben Atatürkçüyüm. Ben milliyetçiyim. Ben Ne Mutlu Türküm Diyene! diyebilen bir insanım de, ben Atatürk’ü seviyorum de’ yaptığın bu talihsiz açıklamadan dolayı dahi ben senden özür dileyeceğim. Biz Atatürk  ilke ve devrimleri için canını verecek bir partiyi ve bu Edirne Halkı’nı PKK ile sen nasıl aynı kefeye koyarsın. Ben hala daha anlamış değilim. Bu bir milletvekilinin değil, yoldan geçen bir insanın dahi yapmaması gereken bir açıklamadır” dedi.

 

“İL GENEL MECLİSİ KİMMİŞ” 

Açıklamalarını sert sözlerle sürdüren Akgün, Emir’in yine aynı gazeteye verdiği demecin devamında sarf ettiği, “İl Genel Meclisi nedir? İl Genel Meclisi kimmiş, oranın yolunu ben yaptım, buranın suyunu ben yaptım. Yok ofisi ben açtırdım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki tane aylak adamı” sözlerine de tepki gösteren Akgün, “Yahu sen bu milletvekilleri ile el ele kol kola girip nasıl hizmet edeceksin Edirne’ye” dedi. Edirne halkına da mesaj veren Akgün, “Edirne halkı bilmeli ki, şehir merkezlerinde hizmetleri belediyeler yapar. Bu alan dışındaki tüm hizmetler İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin almış olduğu kararlar doğrultusunda yapılır. İl Genel Meclisinin onayı olmadan Edirne’nin hiçbir yerine kimse taş üstüne taş koyamaz. İl Genel Meclisi icra makamıdır hizmet makamıdır. Sayın vekilimiz ilk önce İl Genel Meclisinin ne olduğunu öğrensin. Ondan sonra da çıksın basına ve Edirne halkına açıklamalarda bulunsun. Bir daha böyle üzüntü verici olaylar yaşamamak için Sayın Emir’i ahlaki davranışlar içerisinde milletvekilliği yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

Reklam

Akgün, Emir’e çattı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık