Reklam

654. KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI ORHAN OKULU OLDU

2 yıl önce
9.291 kez görüntülendi

Final güreşinde 2006 yılının Başpehlivanı Osman Aynur’u uzatmalarda açık düşürerek yenen Orhan Okulu 654’ncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık unvanını bileğinin hakkıyla aldı. Okulu’nun altın kemeri ve şampiyonluk kupasını Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanı Akif Çağatay Kılıç verdi. Bu yıl güreşleri Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök birlikte izlediler.

654’ncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okullu; 25 yaşında… Antalya Muratpaşa Belediyesi güreşçisi olan Orhan Okulu, 2012 yılında Başaltı’da birinci olup Başpehlivanlığı kazanıp 2013 yılında Baş’a çıkıp ikincilik kürsüsü yapmıştı.

18 yıldır ebedi sahibini arayan altın kemeri bu yıl Antalyalı güreşçi Orhan Okulu bileğinin hakkı ile taktı. Edirne’ye geldiğinde, “Kırkpınar Er Meydanına bu yılın başpehlivanı olmaya geldim” diyen okulu birinci turda Mehmet Kavakçı, ikinci turda Serhat Gökmen, üçüncü turda 2005 yılı Başpehlivanı Şaban Yılmaz’ı, Çeyrek finalde geçen yılın Başpehlivanı Fatih Atlı’yı, yarı finalde 2013 yılı Başpehlivanı ve çayırların fırtınası İsmail Balaban’ı yenerek finalist oldu. Okulu, finalde de 2006 yılı Başpehlivanı Antalyalı Osman Aynur’u yenerek 2015 yılı Kırkpınar Başpehlivanı oldu.

“Altın kemeri eşime armağan ediyorum, yeni çocuğum oldu, onun uğuruna bu Kırkpınar’da birinci oldum diye düşünüyorum.” Diyen Başpehlivan Okulu; “Benim için dua eden herkesten Allah razı olsun. Beni bu yaşıma kadar yetiştiren babama, anneme buradan sevgilerimi yolluyorum. Beni buralara getiren Kemal Yılmaz hocamdan Allah binlerce defa razı olsun. Buradan Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a bana ağabeylik ve başkanlık yaptığı için teşekkür ediyorum. Kemerim ve Başpehlivanlığım, Antalya halkına armağan olsun. Allah bana Kırkpınar başpehlivanlığını nasip ettiği için çok gururluyum, Allah’a binlerce şükürler olsun.” Dedi.

Reklam

654. KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI ORHAN OKULU OLDU Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık