Reklam

MALKARA BELEDİYESİ PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

2 yıl önce
9.000 kez görüntülendi

Malkara Belediyesi hizmet alımı personeline 24 Şubat 2015 Salı günü itibariyle Malkara Kültür Sarayında genel iş güvenliği ve genel iş sağlığı eğitimi verilmeye başlandı.
16.30 ile 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilen eğitim, Malkara Belediyesi personel destek hizmet alımı ihalelerinden Zabıta Müdürlüğü (Mezbaha, Mali Hizmetler Müdürlüğü), Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü (Yazı İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) ve Telik İşleri Müdürlüğünün ihalelerini alan İHD İnşaat Telik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketince İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Kemal Olgun ile İşyeri Hemşiresi Halil Aytaç tarafından verildi. Gerçekleştirilen eğitime; Zabıta Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Strateji Planlama personelleri katıldı.

Verilen eğitimde işyerlerinde güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onları karşı karşıya bulundukları risklere karşı alınması gerekli tedbirleri öğretmek ve iş güvenliği bilinci oluşturarak uygun davranış kazandırmak amacıyla eğitime katılanlara bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Kemal Olgun, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, işyeri teliği ve düzeni, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri ve tekniklerinin uygulanması, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, risk etmenleri ve ilkyardım konularını eğitime katılanlara anlattı. İş güvenliği ve iş sağlığı eğitimi, 26 Şubat 2015 Perşembe günü ise 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Telik İşleri Müdürlüğü Personeline verildi.

Reklam

MALKARA BELEDİYESİ PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık