Reklam

Rodostocup’ta 2. Cherry Club Cup Yarışları Nefes Kesti.

4 ay önce
3.451 kez görüntülendi

Tekirdağ’da, 3. Uluslararası Rodosto Cup Yelken Yarışları kapsamın 2. Cherry Club Cup yarışı düzenlendi.

Türkiye Yelken Federasyonu,  Süleymanpaşa Belediyesi,  Tekirdağ Yelken Temsilciliği ve  Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü iş birliğinde organize edilen yarışa  Türkiye,  İtalya,  İsveç,  Sırbistan,  Ukrayna ve  Tayland’dan 22 sporcu katıldı.

Tekirdağ Yelken Kulübü önünden yelkenleriyle 3 kilometre denize açılan sporcular arasında zorlu mücadeleler yaşandı. Vatandaşlar yarışı ilgiyle izledi.

Organizasyona ev sahipliği yapan  Tekirdağ  Süleymanpaşa Belediye Başkanı  Ekrem Eşkinat da Cherry Club Cup yarışlarını yakında takip etti. Eşkinat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl Rodostocup’ın üçüncüsünü, Cherry Club Cup’ın ikincisini düzenliyoruz. Yarışlar nefes kesiyor. Dünyanın ve  Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuklarımızın denizle olan ilişkisi ve yelkenlerin deniz üstünde adeta bir papatya tarlası gibi görüntüsü bizleri çok etkiliyor. Bugünkü Cherry Club Cup yarışları daha kısa bir parkurda ve farklı kurallarla yapılıyor. Sporcularımız daha özgür bir şekilde yelken yapıyorlar. Bu da rekabeti arttırıyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

3 Etap da büyük heyecana sahne oldu

Rodostocup Yelken Yarışları bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve Optimist kategorisinde yapılan Cherry Club Cup’ta 22 kulüpten sporcu şampiyonluk için yarıştı. 3 etap üzerinden düzenlenen yarışın ilk etabını  Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü sporcusu  Meriç Erdağlı kazandı. İkinci etapta hattı ilk kıran ve yarışı birinci bitiren sporcu ise  Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Demir Dirik oldu. Son etabı ise  Bodrum Belediye Spor Yelken Kulübü adına yarışan Kemal  Ege Özgün lider tamamladı.

2. Cherry club cup şampiyonu dennıs dhaese oldu

Genel tablo, üç etaptaki toplam başarı temel alınarak oluşturuldu. Üç etabın ikisinde üçüncülük, birinde dördüncülük elde eden ARM  Urla Yelken Kulübü sporcusu Dennis Dhaese genel tabloda 10 puanla en az puanı toplamayı başararak şampiyon oldu.

Cherry Club Cup’ta ikinciliği  İsveç’ten Less Yelken Kulübü sporcusu Martina Carlsson 13 puanla elde ederken, üçüncülüğe ise 14 puanla  Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Demir Dirik yerleşti.

Tekirdağlı meriç dördüncülüğü elde etti

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü sporcusu  Meriç Erdağlı, ilk etabı lider bitirmesine rağmen, toplamda 15 puanda kalarak sadece bir puan farkla dördüncü oldu.

Rüzgar şiddetinin çok düşük olduğu Cherry Club Cup yarışları büyük çekişmeye sahne olurken, karada da büyük bir coşku ve heyecan yaşandı.

2. Cherry Club Cup’ta dereceye giren sporcular ödüllerini 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü düzenlenecek ödül töreni ile alacaklar.

Reklam

Rodostocup’ta 2. Cherry Club Cup Yarışları Nefes Kesti. Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık