Reklam

Şehit Babası Ali Bülbül: Oğlumun Tek Hedefi Polis Olmaktı

4 ay önce
3.468 kez görüntülendi

İSTANBUL Bayrampaşa’da Yunus olarak bilinen motosikletli ekibin bariyerlere çarpması sonucu şehit olan polis memurlarından 21 yaşındaki Burak Bülbül’ün ailesinin yaşadığı Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ndeki Maksutlu Köyü’nde oturan ailesine acı haber verildi.

İSTANBUL  Bayrampaşa’da Yunus olarak bilinen motosikletli ekibin bariyerlere çarpması sonucu şehit olan polis memurlarından 21 yaşındaki Burak Bülbül’ün ailesinin yaşadığı  Edirne’nin  Uzunköprü İlçesi’ndeki Maksutlu Köyü’nde oturan ailesine acı haber verildi. Köyün imamı olan baba  Ali Bülbül, oğlunun polis olmayı çok istediğini belirterek, “Çok istemişti, ‘illa polis olacağım’ diye. Tek hedefim bu demişti, ulaştı hedefine. Sonra ‘motosiklete geçeceğim’ dedi. Bugün içinmiş her şey” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yunus ekibinde görevli polis memurları Burak Bülbül ve arkadaşı Ertuğrul Taciroğlu motosikletle Bayrampaşa-Hal bağlantı yolunda bariyerlere çarparak şehit oldu. Şehit polis memurlarından Burak Bülbül’ün  Edirne’nin  Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Maksutlu Köyü’nde oturan ailesine acı haberi,  Uzunköprü Kaymakamı  Kemal Yıldız verdi. Eve giden Kaymakam Yıldız, 20 yıldır köyde imamlık yapan  Ali Bülbül’e oğlunun kazada şehit olduğunu söyledi. Üniversite öğrencisi Merve adında bir de kız çocukları bulunan Fatma-  Ali Bülbül çifti acı haberin ardından sinir krizleri geçirdi.

Edirne Valisi  Günay Özdemir,  Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve  Ak Parti  Uzunköprü İlçe Başkanı  Çağatay Yılmaz, şehit ailesinin evini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Aslen  Kütahya’nın  Simav İlçesi’ne bağlı Samat Köyü’nden olan aile, cenazenin memleketlerinde toprağa verilmesini istedi.  Uzunköprü Kaymakamı  Kemal Yıldız, kendi makam aracını Ali ve Fatma Bülbül çiftine tahsis ederek, yarın  İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde yapılacak törene katılmaları için  İstanbul’a gönderdi.

“TEK HEDEFİ POLİS OLMAKTI”

Maksutlu Köyü imamı olan baba  Ali Bülbül, oğlunun polis olmayı çok istediğini ve hedefine ulaştığını ifade ederek, “Burak’ı  Trakya’da dünyaya getirdik, burada yaşamını yitirdi. Kimsenin yapacak bir şeyi yok, sadece dua edin. Yarın  İstanbul’da tören varmış, daha sonra memleketimize  Kütahya’ya götüreceğiz. Komşular cenazenin buraya gelmesini istiyor ama daha fazla üzmeyelim kimseyi. Burada doğdu, büyüdü. Buranın evladı. Köyde herkesi anne baba gibi görüyordu. Her istediği eve girip çıkıyordu. Ama buraya getirsek iş uzayacak, çocuğum üzülecek. Sizler arkasından dua edin. Çok istemişti, ‘illa polis olacağım’ diye. Tek hedefim bu demişti, ulaştı hedefine. Sonra ‘motosiklete geçeceğim’ dedi. Bugün içinmiş her şey” diye konuştu.

Ali-Fatma Bülbül çifti, daha sonra  İstanbul’a doğru yola çıktı. Şehit olan polis memuru Burak Bülbül’ün,  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki törenin ardından memleketi  Kütahya’nın  Simav İlçesi’ne bağlı Samat köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Reklam

Şehit Babası Ali Bülbül: Oğlumun Tek Hedefi Polis Olmaktı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık