Reklam

SİO İŞÇİLERİ TAŞERONLAŞMAYA KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI

4 ay önce
3.655 kez görüntülendi

SIO Automotive’de direnen taşeron güvenlik işçileri, Lüleburgaz’da taşeron çalıştırımaya karşı imza kampanyası başlattı. Lüleburgaz merkezinde yürütülen faaliyet, işçi ve emekçilerin yoğun ilgisine konu oldu.

İmza kampanyasının ardından saat 18.00’de yine Lüleburgaz merkezde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Uluç Gavazoğlu, taşeron düzenine karşı başlattıkları direnişin farklı şehirlerdeki işçilerde karşılık bulduğunu belirtti. Direnişlerini fabrika önünden tüm Türkiye’ye yayma kararı aldıklarını belirten Gavazoğlu, “Taşeron düzeni insani değildir, kabul etmiyoruz. Taşeron düzenini yıkacağız” dedi.

Üyesi oldukları Güvenlik-Sen’deki yönetimin ayak oyunlarını da anlatan Gavazoğlu, şunları söyledi: “Bütün işçilerin, üyelerin akılları ve onurlarıyla alay eden Güvenlik-Sen yönetimi, kendisini yaratmış büyük iktidarla, Sarayla gittikçe aynılaşıyor. Saray rejiminin yurttaşlarımızı sosyal medya hesaplarından fikir beyanlarını suçlaştırarak hapishanelere tıktırdığı gibi sendika yönetiminde bulunan üç hain de üyelerimizi sosyal medya paylaşımlarından “Cumhurbaşkanına hakaretten” devlete şikâyette bulundu. Güvenlik-Sen yönetiminden ihbarcı, işbirlikçi Serdar Arslan, Doğan Özdemir ve Hüseyin Ünlü bu skandal karşısında ne yapacaklarını bilemiyor, paçaları tutuşuyor. Skandal haber Türkiye basınından yabancı basına yayılmışken bugüne kadar yaptıkları hile ve ahlaksızlıklara uydurdukları kılıfların en büyüğünü bu sefer uyduramayacaklar. Çamur her yere saçıldı. Bu skandalda payı almış, onur kırıntısı taşıyan birkaç kişi gizliden istifalarını verse de henüz bu hain işbirlikçi üçlüden istifa açıklaması gelmemiştir. Bu yönetimde bulunan ihbarcılar dışındaki şaşkın yöneticilere kendileri adına ne yapmaları gerektiğini söyleyelim: İsmi geçen üç ihbarcının derhal sendikadan ihraç edilmesi, bunun için gerekli bütün işlemlerin derhal yapılması zorunludur. Yönetimde bulunan diğer kişiler derhal tutumlarını kamuoyuna açıklamalı aksi takdirde bu skandalın ortaklarıdır. En kısa zamanda Güvenlik-Sen’in kurucu tüzüğünde yazan ideallerle yapılacak, demokratik ve adil bir seçimle sendikanın yeniden şekillenmesi ve işçi meclislerinin belirleyeceği bir yönetimin seçilmesi zorunludur. Güvenlik-Sen’in var olan düzeni yeniden üreten bir yer olmasına asla izin vermeyeceğiz.
Bütün Güvenlik-Sen üyeleri, temsilcileri, delegelerini bu davaya sahip çıkmaya, HAYIR için mücadele etmiş bütün emek dostları ve muhalefeti de bu haklı mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz. Sendikamızı savunmak için bütün meşru müdafaa yollarıyla yapılması gereken her şeyi yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Basın açıklamasına Lüleburgaz ADD,KESK,DİSK/EMEKLİ-SEN,ÖDP,EMEP,CHP destek verdi.

Reklam

SİO İŞÇİLERİ TAŞERONLAŞMAYA KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık